Niesamowita Tokio

Azja ostatnimi czasy stała się niezwykle popularna

Każdy, kto dużo podróżuje, chce po jakimś czasie lecieć dalej i dale, zwiedzić więcej i więcej. Europa przestaje już wystarczać tym, którzy zwiedzili na Starym Kontynencie niemal wszystko.

Azja — wyznacza nowe horyzonty

Dawniej podróż do Azji była postrzegana przez ludzi jako dziwny wymysł. Latali tam tylko zapaleńcy. Wszyscy przestrzegali przed chorobami czy niebezpiecznymi miejscami. Dziś Azja staje się modna. Jako ogromny kontynent z wieloma państwami i różnymi kulturami oferuje atrakcje dla każdego. Jest tu cały wachlarz możliwości. Zatem ruszamy na podbój nowych krain!

Azja — od piaszczystych plaż do najwyższych gór świata

Jeśli chcemy odpocząć i oglądać najcudowniejsze zachody słońca, to powinniśmy wybrać się do Indonezji, na wyspę Bali. Przywitają nas tam urocze hotele oraz pyszne jedzenie. Nigdzie indziej nie spotkamy tak soczystych owoców. Jeśli jednak po kilku dniach znudzi nam się wylegiwanie na plaży i wpatrywanie w oszołamiające kolory wody i nieba, to będziemy mogli wybrać się na wycieczkę, by podziwiać piękne architektonicznie kapliczki i świątynie. Jeśli natomiast chcielibyśmy odbyć trekking w Himalajach, to warto wybrać się do Nepalu. Stolicą tego kraju jest Katmandu, które niedawno zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi. Miasto powoli się odbudowuje. Stąd większość ludzi rozpoczyna wspinaczkę wysokogórską. Niektórzy chcą po prostu podziwiać piękne widoki, a inni zdobyć wysokie szczyty.

Wielki Mur Chiński i Taj Mahal

Wymienionych wyżej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedne z najbardziej znanych budowli na świecie i obie znajdują się w Azji. Taj Mahal w Indiach, a Wielki Mur — oczywiście w Chinach. Obie są także wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. By zwiedzić oba miejsca potrzeba wiele cierpliwości, gdyż chętnych jest ogromna ilość. Jednak widok, wspomnienia i zdjęcia zrekompensują nam tłum, hałas i upał. Taj Mahal jest mauzoleum, które wybudował w 1654 roku Szahdżahana na pamiątkę zmarłej żony Mumtaz Mahal. Budowa trwała ponad 20 lat. Natomiast Mur Chiński powstał jako zapora przed najazdami Mongołów na chińskie ziemie w XV wieku za czasów dynastii Ming. Mur w obecnych czasach jest w dość kiepskim stanie. Władze stopniowo odbudowują go. W okolicach Pekiny istnieje jednak kilka jego fragmentów, które są udostępnione dla turystów. Ten, kto jest fanem porannego biegania, na pewno zainteresuje się faktem, że każdego roku na Wielkim Murze odbywa się bieg maratoński, w którym każdy może wziąć udział.