bags-818934_640

Bagaż zabierany do samolotu przez pasażerów

Pasażerowie mogą zabierać ze sobą do samolotu kilka rodzajów bagażu. Najbardziej podstawowy jest bagaż podręczny, oprócz tego do luku bagażowego trafi bagaż rejestrowany oraz bagaż specjalny. Pasażerowie mogą zabierać również ze sobą na pokład samolotu niewielkie psy lub koty.

W bagażu podręcznym mogą znajdować się podstawowe przedmioty, które mogą być nam potrzebne w trakcie lotu oraz takie przedmioty, które powinny pozostać  przy nas ze względu na swoją wartość i przydatność. Należą do nich różne klucze, biżuteria, telefon komórkowy, laptop i tablet oraz ładowarka do telefonu. Wszystkie te przedmioty mogłyby zostać zgubione w trakcie przewozu ich w luku bagażowym lub zostać zniszczone. Zabrać ze sobą w bagażu podręcznym będziemy mogli również jakiś mały obraz czy album ze zdjęciami. Będziemy musieli przy sobie posiadać, oczywiście, również dokumenty i pieniądze. Oprócz wszystkich tych przedmiotów do bagażu podręcznego będziemy mogli zabrać również takie rodzaje jedzenia, których przewóz jest dozwolony w naszym locie –https://www.lot.com/pl/pl/bagaz . Na pokładzie samolotu mogą nam się przydać również niewielkie kosmetyki, jakiś mały ręcznik czy chusteczki higieniczne. Razem z nami na pokładzie samolotu będzie mógł również znajdować się nasz pies, jeżeli jest małym zwierzakiem, który dobrze czuje się w małym pojemniku.travel-695573_640

Jeżeli jednak nasz pies należy do nieco większych zwierzaków, to będzie musiał zostać umieszczony w luku bagażowym w nieco większym pojemniku, w którym będzie mógł swobodnie się poruszać oraz napić wody. W luku bagażowym będzie znajdował się również nasz bagaż rejestrowany, do którego może należeć sprzęt sportowy lub biwakowy. Przy pakowaniu tego typu sprzętu musimy jednak pamiętać, że będzie on ważony, dlatego warto, abyśmy jeszcze przed wyjazdem na lotnisko zważyli cały swój bagaż rejestrowany, żeby się nie okazało, że będziemy musieli jakiś sprzęt pozostawić na lotnisku lub dodatkowo zapłacić za jego transport. Natomiast rower czy narty mogą zostać potraktowane jako bagaż specjalny, dodatkowo zabezpieczany i oznakowany.

Bagaż specjalny może stanowić również broń sportowa i myśliwska oraz amunicja, która przyda nam się do posiadanej przez nas broni. Będziemy musieli posiadać również przy sobie pozwolenie na broń, o pokazanie którego możemy zostać poproszeni w czasie odprawy na lotnisku. Musimy być również przygotowani na to, że każdy z posiadanych przez nas bagaży zostanie dokładnie sprawdzony przed wpuszczeniem nas na pokład samolotu.