luftbildaufnahme-1212334_640

Co zabierzemy do bagażu rejestrowanego?

Bagaż obowiązkowo rejestrowany przez obsługę lotniska

Pasażerowie mogą zabierać ze sobą na pokład samolotu dwa rodzaje bagażu oraz posiadane przez siebie zwierzęta. Zwierzęta, takie jak koty czy psy, mogą być przewożone zarówno na pokładzie samolotu, jak i w luku bagażowym. Przy swoim właścicielu mogą pozostać niewielkie koty i psy, które mogą zostać umieszczone w pojemniku, odpowiednio wentylowanym. Powinny one posiadać aktualny paszport oraz informację o przebytych szczepieniach i ewentualnych chorobach, na jakie zapadły. Na pewno takie zwierzęta powinny być spokojne i dobrze czuć się w zamkniętych pomieszczeniach oraz wykazywać dużą wytrzymałość na dłuższe przebywanie w jednym miejscu. Zupełnie swobodnie będą mogły być przewożone psy pełniące rolę przewodnika osoby niewidomej.
One będą musiały jedynie znajdować się na smyczy, ponieważ są odpowiednio przeszkolone i nie powinny sprawiać załodze samolotu żadnego problemu. Natomiast w luku bagażowym będą mogły być przewożone nieco większe zwierzęta, których nie można było zabrać na pokład samolotu. Wielkość ich pojemników będzie pozwalała na zachowanie swobody ruchu i odpowiedniej wentylacji. W luku bagażowym będzie również znajdował się bagaż rejestrowany, odpowiednio oznaczony, w którym można przewozić więcej rzeczy niż w bagażu podręcznym.travel-671425_640

Do bagażu podręcznego, w zależności od miejsca docelowego, będzie można zabrać różne rodzaje jedzenia oraz podstawowe kosmetyki i leki, których potrzebujemy. Zaleca się również, aby do bagażu podręcznego pakować biżuterię i inne cenne przedmioty oraz laptopa lub aparat fotograficzny, które w bagażu rejestrowanym mogłyby ulec zniszczeniu lub zgubieniu. Laptopa można zabierać ze sobą na pokład tym bardziej, że w wielu samolotach można korzystać z Internetu. W bagażu podręcznym będą mogły znajdować się również takie nietypowe przedmioty, jak kule do kręgli, lornetki, płetwy do pływania i rolki oraz różne instrumenty muzyczne w zależności od ich wielkości. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre z tych rzeczy, ze względu na swoją wielkość, będą traktowane jak dodatkowy bagaż podręczny i będziemy musieli na lotnisku zrezygnować z zabrania ze sobą na pokład samolotu jednego z bagaży.

Natomiast w bagażu rejestrowanym będzie mogła znaleźć się większa ilość jedzenia i kosmetyków, a także sprzęt sportowy, traktowany jako przewóz specjalny. Włożymy do niego również strzykawki i igły, które mogą być nam potrzebne po wylądowaniu ze względu na naszą chorobę, a nawet namioty i wędki. W bagażu rejestrowanym będą mogły się znaleźć także różne ostre narzędzia oraz broń.