aircraft-683525_640

Dobre przygotowanie do lotu

Każdy pasażer powinien być dobrze przygotowany do lotu. Powinien on odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce w samolocie oraz zapłacić za bilet na przelot samolotem. Rezerwacji biletu będziemy mogli dokonać na trzy różne sposoby, a mianowicie drogą online dzięki skorzystaniu z systemu lotniskowej rezerwacji biletów, a także drogą telefoniczną oraz podczas osobistej wizyty na lotnisku. Ten ostatni sposób na dokonanie rezerwacji biletu wybierany jest zwłaszcza przez osoby, które po raz pierwszy mają lecieć samolotem i chciałyby jeszcze przed odprawą dokładnie zapoznać się z wyglądem i sposobem funkcjonowania lotniska. Dzięki temu nie zostaną one zaskoczone przez żadną kontrolę, której mogą zostać poddane na lotnisku i nie poczują się nią skrępowane.

Telefoniczna rezerwacja biletu lotniczego (możliwa na www.lot.com) bardzo często dokonywana jest przez osoby, które chcą przewieźć na pokładzie samolotu posiadanego przez siebie psa lub kota albo skorzystać z przewozu rejestrowanego jako możliwości na transport sprzętu sportowego czy biwakowego. Będą mogły również dowiedzieć się, w jaki sposób taki sprzęt musi zostać przez nie zabezpieczony przez wniesieniem go do samolotu oraz, w jaki sposób powinny przygotować zwierzę do przelotu samolotem.plane-546172_640

Osoby, które już wiele razy latały samolotami wybierają rezerwację biletu drogą online. Jest to bardzo prosty sposób na dokonanie rezerwacji, ponieważ można jej dokonać przez całą dobę i zaraz po zarezerwowaniu biletu zapłacić za miejsce w samolocie drogą online. Dzięki temu będziemy pewni, że odlecimy wybranym przez nas samolotem i nic nas nie zaskoczy na lotnisku. Będziemy musieli jedynie pamiętać o tym, aby wydrukować sobie potwierdzenie dokonanego zakupu biletu oraz zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport w zależności od tego, do jakiego kraju się udajemy. Musimy także pamiętać o tym, że niezależnie od tego, ile razy już lataliśmy samolotem, to i tak zostaniemy poddani dokładnej kontroli na lotnisku.

Powinniśmy jednak podejść do tej sprawy na spokojnie, ponieważ przeprowadzanie takiej kontroli służy zachowaniu również naszego bezpieczeństwa. Będziemy musieli również zgłosić obsłudze samolotu fakt, że chcemy wnieść na jego pokład jakieś jedzenie odpowiednio zapakowane oraz, że musimy zażywać jakieś leki przepisane nam przez lekarza, jeżeli taka sytuacja ma miejsce w tym, konkretnym locie. Natomiast w luku bagażowym zostanie umieszczony wcześniej zgłoszony przez nas do przetransportowania sprzęt sportowy lub turystyczny.