food-893470_640

Dozwolony przewóz żywności samolotem

Wielu pasażerów lubi zabierać ze sobą jedzenie na pokład samolotu. Robią tak zwłaszcza pasażerowie, którzy latają pomiędzy krajami Unii Europejskiej. W tego typu lotach rzadziej podawane jest konkretne jedzenie. Jedynie po godzinie lotu podawane są niewielkie przekąski, a za dodatkowe dania trzeba będzie specjalnie dopłacić. Jedynie w klasie biznes będzie można dostać dodatkowe jedzenie i różne napoje orzeźwiające bez potrzeby wnoszenia dodatkowej opłaty. Tymczasem, na pokład samolotu latającego pomiędzy krajami Unii Europejskiej można zabierać praktycznie wszystkie rodzaje jedzenia. Muszą one być jedynie dokładnie zapakowane w szczelne pudełka tak, aby nie zaczęły psuć się na pokładzie, a ich zapach nie przeszkadzał innym pasażerom.

Najczęściej zabierane jest pieczywo i drożdżówki, a także różne słodycze. Można również robić dla siebie kanapki z kiełbasą i szynką oraz twardym serem. Na obiad będzie można zjeść zupę przelaną do słoika, a na deser jakieś owoce lub batoniki zbożowe. Będziemy mogli także zabrać dla rodziny słoik ich ulubionych przetworów i słoik z suszonymi grzybami oraz sproszkowane kisiele i miód. Musimy jednak pamiętać, że każda linia lotnicza określa jakąś ilość jedzenia, którą możemy wnosić na pokład w bagażu podręcznym lub rejestrowanym. Wnoszona przez nas na pokład woda mineralna będzie musiała zostać przelana do małych buteleczek. Jedynie jedzenie przeznaczone dla niemowląt będzie mogło być przez nas przewożone bez żadnych ograniczeń.sweets-556929_640

Większym problemem będzie zabieranie jedzenia na pokład samolotu lecącego poza granice Unii Europejskiej. Zanim zaczniemy przygotowywać sobie jakieś kanapki wkładane do bagażu podręcznego, to będziemy musieli dowiedzieć się, jakiego typu jedzenie może być przewożone do kraju docelowego. Linie lotnicze nie będą chciały także, aby pasażerowie wnosili na pokład takie jedzenie, które może szybko się popsuć poza jedzeniem dla niemowląt.

Dlatego powinniśmy dowiedzieć się, w przypadku długiego lotu, jaki typ jedzenia będzie dla nas dostępny w ramach wybranego przez nas rodzaju lotu i wybrać taki standard lotu, w którym będzie przewidziany darmowy obiad i kolacja. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się potrzebą dokupywania jedzenia na pokładzie samolotu, ale dostaniemy posiłki odpowiadające naszym upodobaniom kulinarnym. Bardzo często organizatorzy lotu przeprowadzają, bowiem, ankiety z potencjalnymi pasażerami, z których dowiadują się, jaki rodzaj jedzenia jest przez nich preferowany.