geneva-360485_640

Genewa jako idealny pomysł na weekendowy wyjazd

Zastanawiając się nad krótkim wypadem w jakieś fajne miejsce, warto pomyśleć o ciekawych miastach. Dobrym wyborem jest na pewno Genewa.

Mówiąc o krótkim wypadzie, Genewa będzie idealna. Miasto do najtańszych nie należy, dlatego krótki wypad nie nadwyręży aż tak naszego portfela. Na pewno sporo możemy zaoszczędzić na locie. Z związku z tym, że to szwajcarskie miasto nie jest bardzo oddalone od naszego kraju, to loty Warszawa Genewa na pewno uda nam się znaleźć po okazyjnej cenie. Trzeba tylko śledzić oferty przelotów, by trafić na coś w atrakcyjnej cenie. Co na pewno warto zwiedzić w tym miejscu?

Po pierwsze, Genewa położona jest nad brzegiem pięknego jeziora. Już samo to położenie jest bardzo atrakcyjne. Jakby tego było mało, w tle możemy podziwiać piękny widok na Alpy. To na pewno coś wartego zobaczenia. Ciekawostką jest fakt, że na jeziorze zamontowana jest wielka fontanna wypuszczająca w niebo rekordowo wysoki słup wody. Nie można w tak pięknej scenerii nie skusić się na rejs statkiem po jeziorze, z którego możemy podziwiać miasto z innej perspektywy.geneva-963773_640

Będąc w Genewie, trzeba koniecznie odwiedzić choć jedno z wielu muzeów. Powinien nas przekonać fakt, że bardzo dużo takich miejsc nie pobiera opłat za wstępy. Natomiast do prawie wszystkich muzeów wejdziemy bez opłat w pierwszą niedzielę w miesiącu. Warto zatem odwiedzić Muzeum Ariana lub Muzeum Historii Naturalnej. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

W tym mieście nie zawiedzie nas z pewnością ilość zabytkowych budowli. Warto zwrócić uwagę na piękną architekturę. Nie sposób przejść obojętnie obok Audytorium Kalwina. Miejsce to jest bardzo ważne dla kościoła reformowanego. To tutaj nauczał sam Kalwin, stąd właśnie wzięła się nazwa tego budynku. Kolejnymi ważnymi budowlami są starokatolicki kościół Saint-Germain, jak również Katedra św. Piotra. Warto obejrzeć z bliska również synagogę Beth-Yaacov z połowy dziewiętnastego wieku.

Już choćby po tej mieszance kościołów różnych wyznań widać jak bogate kulturowo jest to miasto. Potwierdza to również fakt, że ponad połowa mieszkańców tego miasta ma paszport zagraniczny. Tak samo znaczący jest fakt, iż właśnie w Genewie znajduje się największa w skali światowej, ilość organizacji międzynarodowych. To najbardziej znanych należą europejska siedziba ONZ, CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Warto odwiedzić to miasto nie tylko dla jego piękna, ale właśnie dla tego niesamowitego klimatu kosmopolitycznego. Na pewno wrócimy z takiego wyjazdu zadowoleni.