airport-362406_640

Grupowe bilety lotnicze na podróże pracownicze

Grupowe bilety lotnicze sprzedawane są różnym zorganizowanym grupom podróżnych. Mogą to być podróżni należący do jakiegoś fanklubu lub organizacji pozarządowej. W taki sposób mogą również podróżować studenci lub uczniowie szkół średnich oraz całe rodziny. Grupowe bilety lotnicze sprzedawane są także pracownikom firm, którzy wspólnie wyjeżdżają na jakąś konferencję lub dłuższe spotkanie integracyjne.

Przeloty grupowe mogą być organizowane zarówno w klasie biznesowej, jak i klasie zwykłej- leć wspólnie z LOT. Wystarczy po prostu zarezerwować odpowiednią ilość miejsc w samolocie, położonych w jednej z jego części. Tańszy, oczywiście, będzie przelot w klasie zwykłej, natomiast lot w klasie biznesowej będzie opatrzony dodatkowymi udogodnieniami i atrakcjami. Taki przelot może być w całości finansowany przez dyrekcję firmy, jak również częściowo finansowany przez dyrekcję, a częściowo przez osoby biorące w nim udział. W takim wypadku, uczestnicy przelotu grupowego będą mogli wybrać klasę lotu i zgodzić się lub nie na organizację w czasie ich pobytu na spotkaniu integracyjnym jakichś dodatkowych atrakcji wpływających na podniesienie kosztów pobytu. Wybiorą także spośród siebie jakąś osobę, która będzie odpowiedzialna na rezerwację miejsc w samolocie, wynajem pokojów hotelowych i organizację różnych wyjść.
airport-362409_640
Żeby można było usadowić wszystkich uczestników zorganizowanego wyjazdu pracowniczego w jednym miejscu, trzeba będzie z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować miejsca w samolocie. W przypadku wyjazdu firmowego osoba odpowiedzialna za organizację przelotu dokona takiej rezerwacji w sposób online, który jest bardzo wygodny, a jednocześnie stworzy możliwość wszystkim uczestnikom wyjazdu na przyjrzenie się warunkom panującym w samolocie, którym mają podróżować. Wybrany zostanie dogodny dla wszystkich termin i godzina wylotu, a także termin powrotu i sposób, w jaki uczestnicy wyjazdu zostaną odwiezieni do swoich domów. Jeżeli będą podróżowali klasą zwykłą, to dostaną posiłki przewidziane w ogólnej ofercie i będą mogli skorzystać z ogólnie dostępnych udogodnień. Za dodatkowe posiłki czy napoje będą musieli zapłacić we własnym zakresie.

Natomiast w przypadku przelotu klasą biznes będą mogli dostać bardziej rozbudowane menu, skorzystać z wifi i oglądać telewizję lub słuchać wybranej przez siebie muzyki. Zostaną sprawniej obsłużeni na lotnisku i będą mogli skorzystać ze specjalnej sali oczekiwań na odlot samolotu. Będzie to szczególnie ważne w sytuacji, gdy ich lot będzie przewidywał przesiadkę pomiędzy samolotami.