samolot

Jak radzić sobie w samolocie

Chociaż samolot to aktualnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu zarówno przy dalszych jak i krótszych podróżach, a jednocześnie środek transportu, który jest statystycznie najbezpieczniejszy, wciąż wiele osób obawia się tego sposobu podróżowania. Wielu z nas nie leciało jeszcze nigdy samolotem i stąd bierze swoje nieuzasadnione niczym i nie znajdujące oparcia w rzeczywistości obawy.

Nie bójcie się latać samolotem! Dzisiaj przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że podróżowanie w ten sposób stanie się łatwiejsze.
Jak przygotować się do dalekiej podróży?
Kilkunastogodzinna podróż samolotem na przykład do Azji czy Stanów Zjednoczonych niejednego z nas napawa ogromnym przerażeniem. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują – wystarczy do takiej podróży przygotować się w odpowiedni sposób, a na pewno wszystko skończy się dobrze. skrzydlo_samolotuNa pewno nie możecie ulegać popularnej sugestii, jakoby w przypadku obaw przed podróżą samolotem, napić się alkoholu. To właściwie najgorsze, co możecie zrobić – być może podróż samolotem przebiegnie bezproblemowo, jednak po przybyciu na miejsce działanie alkoholu spotęguje jetlag i będziecie czuć się fatalnie – dlatego nie polecamy takiego rozwiązania. Warto zabrać ze sobą ulubioną poduszkę, a dodatkowo ubrać się wygodnie. Podróż samolotem (http://www.lot.com/pl/pl/) to nie rewia mody – najlepiej sprawdzą się na pewno dresy i wygodne buty, które nocą będzie można zdjąć i dać odpocząć swoim stopom, które przy tak długich podróżach mogą mieć tendencję do puchnięcia. Napij się ulubionej herbaty i postaraj się zrelaksować – może pomóc Ci w tym ulubiona książka czy słuchanie wyciszającej muzyki. Generalnie przed tak długim lotem staraj się maksymalnie wyciszyć i uspokoić – im dłużej będziesz spać w trakcie lotu, tym mniej czeka Cię problemów ze strony organizmu po przybyciu na miejsce podróży.
Co z krótkimi dystansami?
Nawet jeżeli masz wyłącznie bagaż podręczny i nie musisz czekać dodatkowo na jego odprawę, nigdy nie zjawiaj się na lotnisku w ostatniej chwili. Nerwowa atmosfera nigdy nie jest dobra, a zwłaszcza jeżeli podróż samolotem wzbudza w Tobie jakieś obawy.
Weź ze sobą coś na drogę do jedzenia – mała przekąska przyda się do zajęcia Twoich myśli w sytuacji, kiedy będziesz się denerwować czekając na odlot. Weź ze sobą również gumę do żucia – ta przyda się kiedy przy starcie będziesz odczuwać nieprzyjemne uczucie związane ze zmianą ciśnienia, które objawia się u wielu osób w postaci zatykania uszu.