lead-1612256_640

Jak tanio polecieć do USA?

Jeszcze kilka lat temu wyprawa do USA była przywilejem nielicznych, którzy mieli lepsze możliwości finansowe. Dzisiaj jednak sytuacja prezentuje się o wiele lepiej. Są różne czynniki, które na to wpływają. Zmienił się kurs dolara, nastąpił rozwój gospodarzy, granice są bardziej otwarte. Dzisiaj zdecydowanie więcej osób może polecieć i zwiedzić do USA. Mimo wszystko bilet lotniczy trochę kosztuje, jak więc sprawić by znaleźć najlepszą ofertę?

I tak bilet lotniczy do USA chociaż w cenie bardziej korzystniej niż jeszcze kilka lat temu, jest i tak dość drogi. Na szczęście obecnie mamy wielu przewoźników lotniczych, dzięki czemu możemy wybierać między różnymi ofertami. Korzystamy tak z promocji na tanie bilety lotnicze, zmniejszamy tak koszty swojej podróży. Bo jeśli jest taka możliwość, to czemu z niej nie skorzystać. Żeby jednak znaleźć najtańszy bilet lotniczy do USA trzeba znać kilka zasad.

alpine-lake-415915_640Przede wszystkim musimy pamiętać, by latać do dużych, znanych miast, tam gdzie są największe lotniska. Gwarantuje to niską cenę. Najlepiej więc wybierać Nowy Jork, Chicago i Waszyngton. Oczywiście te lotniska cieszą się największa popularnością i najtaniej można do nich dolecieć, ale są też inne, równie duże, więc jeśli tylko znajdziemy najlepszą okazję, ale w innym miejscu, to ją wykorzystajmy. Po drugie, nie warto odkładać kupna biletu na ostatnią chwilę. Im szybciej to zrobimy, to lepiej, a bilet będzie mniej kosztował. Pomyślmy jednocześnie o dokładnym terminie wylotu, czyli jaki będzie to dzień tygodnia, pora dnia czy pora roku. Zasada jest taka, że bilety weekendowe są przeważnie droższe, niż w tygodniu. Co do pory dnia, to loty odbywające się w nietypowych porach najczęściej kosztują mniej, niż te w dogodnych terminach. I oczywiście bilety w sezonie wakacyjnym, w czasie popularnych świąt są droższe.

Zawsze należy zapoznać się z ofertą różnych przewoźników, mimo, że szukamy biletów na taką samą trasę. Ceny biletów czasami różnią się diametralnie. Czas na poszukiwanie najlepszej opcji na pewno nie będzie stracony. Tańsze bilety są też na trasach z przesiadkami, ale trzeba sprawdzić czy jesteśmy na to gotowi. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ale jest to dość meczące. Tak samo, jeśli nasz lot nie musi się odbyć dokładnie w dany dzień, to sprawdźmy jakie są oferty do 3 dni. Jest wiele wyszukiwarek, które tak właśnie działają. Możemy być zaskoczeni jak ceny na tej samej trasie diametralnie się różnią. Zawsze warto podjąć te działania, by znaleźć jak najlepszą ofertę.