cabin-attendant-385448_640

Klasy lotów dostępne dla pasażerów

Większość lotów podzielona jest według powszechnie obowiązujących klas. W takim podziale podstawową klasą jest klasa ekonomiczna. Nieco większym standardem może się wykazać klasa premium. Natomiast największy komfort przelotu zapewnia pasażerom klasa biznes. Oprócz tych trzech klas istnieje jeszcze klasa pierwsza, cechująca się podwyższonym standardem lotu.

Klasa ekonomiczna jest chyba najczęściej wybieraną przez pasażerów klasą przelotu, zwłaszcza na niewielkich odległościach. Nie zapewnia wysokiego komfortu lotu ani dostępu do różnych udogodnień, ale miejsca przeznaczone dla pasażerów są w niej jak najbardziej wygodne. W trakcie lotu, w zależności od jego długości, mogą być serwowane różne posiłki i napoje. Standardowe posiłki stanowi śniadanie, lunch lub obiad, które zostają przygotowane z najbardziej rozpowszechnionych produktów, takich jak pieczywo i jajko, różne sałatki, mięso, ryba, ziemniaki, ryż i jarzyny. Oferowane są również napoje orzeźwiające. W przypadku dłuższych lotów udostępniane są filmy i różne programy telewizyjne. W czasie krótszych lotów pasażerowie korzystają najczęściej po prostu z własnych laptopów, w których oglądają ulubione przez siebie programy.
interior-164676_640
U niektórych przewoźników realizowane są przeloty samolotami w klasie premium, która stanowi klasę pośrednią pomiędzy klasą ekonomiczną a biznesową. Pasażerowie lecący tą klasą mogą cieszyć się nieco większym komfortem lotu, gdyż lecą w fotelach bardziej oddalonych od siebie niż w klasie ekonomicznej. Mogą otrzymywać również bardziej zróżnicowane posiłki i skorzystać z listy posiłków dodatkowych i większej ilości napojów orzeźwiających. Podczas lotu można również korzystać z własnego ekranu, na którym będą odtwarzane wybrane przez nas filmy i inne materiały audiowizualne. Pasażerowie lecący tą klasą mogą również czasami korzystać ze zwiększonego limitu bagażowego.

Natomiast w klasie biznes zamieszczone są jeszcze bardziej komfortowe fotele, w których można przyjąć nawet postawę półleżącą. Jej kolejną cechą jest fakt, że podawane jedzenie jest jeszcze bardziej zróżnicowane niż w klasie premium i dodatkowo podawane w bardziej ekskluzywny sposób. W trakcie lotu można również napić się napoju alkoholowego i pooglądać film z dostępnej szerokiej bazy różnych filmów. Pasażerowie klasy biznes będą mogli również skorzystać ze specjalnych salonów typu VIP, w których można skorzystać z komputera i urządzeń biurowych oraz łazienek z prysznicem. W takich salonach podawane są również różne przekąski oraz napoje orzeźwiające.