21945796932_863cca2dcf_b

Kraków miastem zabytków

Wybierając się w podróż po kraju w poszukiwaniu pełnych uniesień widoków warto poza otwartymi, malowniczymi terenami udać się do miejsc, które obfitują w wyjątkową wizytówkę Polski – zabytki.

Na szczycie tej długiej listy lokalizacji od lat znajdują się zabytki Krakowa – zobacz. Miasto to jest przepełnione historią oraz wyjątkową atmosferą, doskonale łączącą tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu w Krakowie każdy jest w stanie szybko znaleźć coś dla siebie.  Jeśli zabytki oraz historia stanowią dla nas wyczekiwaną odskocznię od zabieganej codziennej rzeczywistości, to wyjazd mający za swój punkt docelowy Kraków jest strzałem w dziesiątkę.

Jakie zabytki Krakowa trzeba zobaczyć?

1.    Kościół Mariacki.  Mieszący w sobie słynny na cały świat ołtarz Wita Stwosza Kościół Mariacki należy do światowej sławy zabytków architektury sakralnej. W jego wnętrzu znajduje się całe mnóstwo wysublimowanych dzieł sztuki, których pozytywny impet na zmysły estetyczne odwiedzających jest niezaprzeczalny. Duża ilość legend związanych z samą budową Kościoła Mariackiego pozwala spojrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy.

2.    Sukiennice.  Tak samo w przeszłości, tak samo i teraz krakowskie sukiennice od lat stanowią główny punkt handlowy miasta. W miejscu tym można kupić dosłownie wszystko. Robienie zakupów w wyjątkowym historycznym otoczeniu, gdzie każdy kamień oddycha historią pozostawia po sobie wyjątkowe wrażenia.

4828186690_ce708e47e9_b3.    Wawel. Zamek Królewski oraz Katedra na Wawelu należą poza Kościołem Mariackim do najbardziej rozpoznawalnych budowli w Polsce. Niektóre z nich znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Możliwość zobaczenia, jak żyli i gdzie zostali pochowani królowie Polski pozwala na pełniejszą synchronizację z własną historią i dziedzictwem kulturowym. Musowym miejscem do odwiedzin jest ponadto Smocza Jama.

4.     Barbakan. Współcześnie – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Jeszcze do końca XVIII budowla ta cieszyła się opinią nie do zdobycia. Barbakan nazywany niekiedy „Rondlem” stanowi część oryginalnych konstrukcji obronnych, z których wiele to zabytki Krakowa. Połączenie żywej historii z nowoczesnością widać tutaj na każdym kroku. Dzięki temu odwiedzający nie muszą rezygnować z dobrodziejstw dobrze zurbanizowanego miasta dla chłonięcia wyjątkowej historii.

5.    Sanktuarium w Łagiewnikach.  Jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych dla odwiedzających z całego świata. Umiejscowione jest tutaj słynne płótno przedstawiające Jezusa Chrystusa Miłosiernego, które zostało stworzone według wskazówek przekazanych świętej Faustynie Kowalskiej.
Powyższa lista jest bardzo krótka Zabytki Krakowa prezentują sobą całą podróż, którą trzeba odbyć przynajmniej kilka razy. Dzięki temu zawsze ma się świadomość, że jest do czego wracać.