Lot samolotem

Latanie samolotem nie powinno nas przerażać

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie kogoś, kto jeszcze nigdy nie leciał samolotem. Świat stał się globalną wioską. Dlatego, jeśli chcemy mieć kontakt z bliskimi, to musimy wcześniej czy później wsiąść w samolot. Nawet starając się o dobrą pracę, musimy być świadomi tego, że przyjdzie nam latać.

Dlaczego niektórzy boją się latać?

Odpowiedź może niektórych zaskoczyć, ponieważ zwykle boimy się tego, czego nie znamy. Okazuje się, że u wielu osób strach przed lataniem znika po pierwszym rejsie – zobacz. Ci, którzy pomimo kilku prób nadal panicznie się boją, powinni przed startem spróbować się wyciszyć. Mogą na przykład słuchać spokojnej muzyki lub mieć przy sobie wsparcie bliskiej osoby. Możliwe, że strach przed lataniem pobudzają również katastrofalne filmy o odrywających się kadłubach i innych tego typu bzdurach. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że latanie jest najbezpieczniejszym sposobem na przemieszczanie się.

Jak przygotować się do wycieczki samolotem?

Przede wszystkim należy zachować spokój. To najważniejsze. Jeśli lecimy krótko, to pewnie nawet nie zauważymy, kiedy wystartujemy i wylądujemy. Jeśli będziemy lecieć więcej niż 3 godziny, to warto się do takiej podróży przygotować. Najważniejsze jest to, aby wziąć ze sobą na pokład butelkę wody. Powinniśmy się nawadniać, ponieważ na pokładzie samolotu jest bardzo suche powietrze. I nie jest to żadna legenda — taka jest prawda. Podczas lotu warto mieć ze sobą także sweter lub kocyk, jeśli byłoby nam zimno. Niekiedy w kabinie klimatyzacja działa na pełny regulator i niektórym osobom zdarza się nawet przeziębić. A przecież nikt nie chce być chory na urlopie czy podczas odwiedzić u rodziny. Niektóre linie lotnicze wręczają przy wchodzeniu na pokład paczuszki. W nich z reguły znajduje się podstawowy zestaw każdego podróżnika. Zwykle możemy tam znaleźć dmuchaną poduszkę, zatyczki do uszu, opaskę na oczy i pastę wraz ze szczoteczką do zębów. Dzięki pierwszym trzem rzeczom porządnie się wyśpimy. Pod koniec lotu obudzimy się rześcy i będziemy gotowi na podbój nowych lądów. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dostaniemy taki pakiet, to warto mieć własny w bagażu podręcznym. Nie zajmuje on dużo miejsca, a potrafi naprawdę uratować życie. Szczególnie jeśli będziemy mieli tego pecha, że obok nas ulokuje się rodzina z małymi dziećmi. Wtedy zatyczki do uszu będą naszym wybawieniem. Ostatnia rada dotycząca przygotowania się do podróży jest taka, że na czas lotu warto ubrać się w luźne i wygodne ciuchy.