kanada_toronto

Letnie wakacje w Kanadzie

Jeszcze dekadę temu loty dystansowe były dostępne jedynie dla majętnych Polaków. Na szczęście od kilku lat bilety do obu Ameryk regularnie tanieją, dlatego coraz więcej turystów wybiera się tam na wakacje. Ogromna popularnością cieszą się Stany Zjednoczone, jednak aby tam wjechać niezbędna jest wiza.

Dlatego lepszą opcją jest Kanada, kraj przyjaznych ludzi i wspaniałych zabytków.
Szukaj najtańszych lotów
Oczywiście wybierając się do Kanady nie możemy liczyć, że za samolot zapłacimy tak niską kwotę jak do którejś z europejskich stolic. Jednak odpowiednio przygotowując się do poszukiwań można uzyskać bardzo atrakcyjną cenę. W sieci aż roi się od specjalnych stron, również polskojęzycznych, które specjalizują się w wynajdowaniu najlepszych okazji. kanadaPrzeważnie dostępne są tam bilety na odległe terminy, dzięki temu łatwiej będzie nam zaplanować urlop. Często trafiają się tam także opcje last minute, jeszcze bardziej atrakcyjne cenowo. Kanada już kilka lat temu zniosła obowiązek wizowy dla Polaków, dlatego taka spontaniczna podróż (zobacz na www.lot.com) jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy mieć ważny paszport, a także zarejestrować kartę pobytu online, kosztuje to tylko 40 Dolarów i nie wymaga spełniania zbyt wielu formalności. Teraz pozostaje już tylko wybrać najciekawsze miasto w Kanadzie.
Montreal
Miłośnicy architektury charakterystycznej dla zachodnioeuropejskich miast, z pewnością pokochają te urokliwe miasto. Układ urbanistyczny Montreal zawdzięcza francuskim osadnikom. Ogromne wrażenie zrobi na każdym Bazylika Notre-Dame. Jest to najstarsza budowla sakralna Kanady, wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku, w stylu gotyckim. Będąc w okolicy koniecznie trzeba zwiedzić również wnętrze bazyliki, tamtejsze kolorowe witraże robią fenomenalne wrażenie. Cała starówka miejska gości wspaniałe budowle, jak na przykład Miejski Ratusz, wspaniały przykład architektury Second Empire.
Toronto
Kolejna, ciekawa metropolia, którą Kanada mieści w swych granicach. Toronto jest idealnym rozwiązaniem dla turystów, którzy preferują bardziej nowoczesną architekturę. To właśnie w tym mieście znajduje się jedna z najwyższych budowli na świecie, wieża telewizyjna CN.
Po zakupieniu biletu można wjechać windą niemalże na sam szczyt, gdzie z tarasu obserwacyjnego można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Jednak nawet tutaj znaleźć można bardziej klasyczne budowle. Na peryferiach miasta znajdziemy Casa Loma, ciekawy przykład architektury neogotyckiej. Wewnątrz znajdziemy ciekawe komnaty, stylizowane na historyczne. Zamek okalają natomiast zadbane ogrody w stylu francuskim.