trail-505791_640

Londyn – miasto wielu kultur i brytyjskiego humoru

Aby w pełni poczuć Londyn na pewno trzeba pobyć w nim dłużej niż kilka dni. Miasto jest tak obszerne, poszczególne dzielnice tak interesujące, że nie sposób poznać miasta w pełni podczas weekendowego pobytu. Jeśli więc planujemy wycieczkę na Wyspy Brytyjskie warto poświęcić na to chociażby tydzień. Dzięki temu zobaczymy wszystkie zabytki, znajdziemy czas na topowe atrakcje i leniwie pospacerujemy po takich dzielnicach jak Camden czy Notting Hill. Planowanie podróży należy zacząć oczywiście od znalezienia przelotu, ponieważ jest to najwygodniejsza forma podróży.
Wielu osobom Wyspy Brytyjskie kojarzą się z okresem emigracji Polaków, a Londyn z możliwością znalezienia pracy i wielokulturowością. Jest w tym sporo prawdy i będąc w Londynie można to zauważyć, niemniej jednak przy tak ogromnej różnorodności ludności zabytki i atrakcje wcale nie przestają być zachęcające. Wciąż miasto odwiedzane jest przez turystów, którzy chcą je zwiedzić i posmakować. Jeśli chodzi o loty Londyn Warszawa to dostępne są one w najlepszych cenach i, co ważne w tym przypadku, większość połączeń prowadzi na lotnisko Heathrow. Jest to bardzo wygodne, ponieważ połączenie z centrum jest w tym przypadku najszybsze i najtańsze.

bike-1533285_640Owszem, na pozostałe lotniska (lot.com) można dotrzeć o wiele taniej, niemniej jednak doliczając koszt podróży do miasta cena już nie jest taka zadowalająca. Kupując więc loty Londyn Warszawa jest najwygodniejszym połączeniem. Planując zwiedzanie miasta warto zastanowić się nad zakupem biletu na metro. Jest to dużo wygodniejsze niż chodzenie tylko na nogach i pozwoli nam zobaczyć więcej miejsc. Co ważne, bilet na metro obejmuje także autobusy, które potrafią być świetnym rozwiązaniem na wycieczkę krajoznawczą po takich dzielnicach jak Notting Hill. Możemy wówczas zregenerować siły, ale wciąż podziwiać piękne okolice. W przypadku popularnych w Londynie atrakcji, takich jak London Eye czy Muzeum Madame Tussauds warto zakupić bilet łączony, aby zaoszczędzić. China Town czy Camden Market to z kolei miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić i oddać się panującemu tam klimatowi. Nie zapominajmy także o fish’n’chips – przekąsce, obok której nie można przejść obojętnie. Jej po prostu trzeba spróbować!
Nie da się ukryć, że zwiedzając Londyn można doznać naprawdę wielu wrażeń. Miasto jest tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne, zielone tereny Hyde Park’u czy hałaśliwe Piccadilly Circus to miejsca, które każdy powinien odwiedzić, jeśli chce poznać londyńskie życie.