Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?

Z naszych poprzednich tekstów wiecie już, ile kosztuje bilet lotniczy dla małego dziecka i jak najlepiej z takim maluchem podróżować. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze, co możecie dodatkowo zrobić, aby podróż samolotem z małym dzieckiem przebiegała komfortowo zarówno dla Was jak i dla niego, przeczytajcie kolejną część naszego poradnika. Continue reading “Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?” »

Jak najszybciej podróżować po Polsce?

Jak najlepiej przemieszać się po Polsce, tak aby było najszybciej? Oczywiście samolotem! Trzeba przyznać jednak, że dla niektórych brzmi to dość dziwacznie, bo jeszcze niedawno był to środek transportu tylko dla nielicznych, a i dzisiaj niektórym kojarzy się tylko z wyprawami za granicę. Na szczęście ten stan ulega zmianie. Continue reading “Jak najszybciej podróżować po Polsce?” »

Plan lotu udostępniany załodze i pasażerom

Plan lotu (zobacz tutaj), w oczywisty sposób, udostępniany jest załodze samolotu. Dostęp do takiego planu posiadają również pasażerowie oraz ich rodziny. Rodziny pasażerów, podróżujących jednym z samolotów, mogą skorzystać ze strony internetowej przewoźnika, na której zamieszczone zostały plany wszystkich lotów. Będą mogli także skorzystać z lokalizacji samolotu, dzięki której dowiedzą się, w jakim miejscu samolot aktualnie się znajduje oraz ile czasu powinno jeszcze zająć jemu dotarcie do miejsca docelowego. W ten sposób będą spokojniejsi o losy swoich najbliższych, a jednocześnie w odpowiednim momencie wyjadą na lotnisko, żeby móc ich odebrać.

Continue reading “Plan lotu udostępniany załodze i pasażerom” »

Klasy lotów dostępne dla pasażerów

Większość lotów podzielona jest według powszechnie obowiązujących klas. W takim podziale podstawową klasą jest klasa ekonomiczna. Nieco większym standardem może się wykazać klasa premium. Natomiast największy komfort przelotu zapewnia pasażerom klasa biznes. Oprócz tych trzech klas istnieje jeszcze klasa pierwsza, cechująca się podwyższonym standardem lotu.

Continue reading “Klasy lotów dostępne dla pasażerów” »