Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?

Z naszych poprzednich tekstów wiecie już, ile kosztuje bilet lotniczy dla małego dziecka i jak najlepiej z takim maluchem podróżować. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze, co możecie dodatkowo zrobić, aby podróż samolotem z małym dzieckiem przebiegała komfortowo zarówno dla Was jak i dla niego, przeczytajcie kolejną część naszego poradnika. Continue reading “Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?” »

Procedura odprawy na lotnisku

Odprawa na lotnisku jest jedną z części planowanej podróży samolotem. Najpierw trzeba wybrać dla siebie konkretny lot w tą część świata, którą chcemy zobaczyć lub na konkretne lotnisko znajdujące się w jednym z krajów Unii Europejskiej. Już w czasie dokonywanej rezerwacji biletu zostaniemy poinformowani o tym, jakie dokumenty powinniśmy mieć przy sobie w czasie odprawy na lotnisku. Uzyskamy informację na temat tego, jaki typ jedzenia możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu oraz jaką dodatkową opłatę wniesiemy za planowany przewóz zwierzęcia.

Continue reading “Procedura odprawy na lotnisku” »

Różne sposoby na odprawę lotniskową przed lotem

Obecnie przewoźnicy samolotowi stwarzają swoim pasażerom możliwość skorzystania z różnych form odprawy lotniskowej. Należy do nich zarówno klasyczna odprawa na lotnisku, jak i odprawa online dokonywana przez Internet za pomocą laptopa lub telefonu. W przypadku dokonywania odprawy lotniskowej przez telefon powinniśmy mieć pewność, że posiadamy stabilne połączenie z Internetem, które nie zostanie zerwane w trakcie dokonywania kolejnych etapów odprawy, ponieważ wówczas nie zostanie ona przez nas pozytywnie załatwiona i będziemy musieli rozpoczynać całą procedurę od początku.

Continue reading “Różne sposoby na odprawę lotniskową przed lotem” »

Rozkład lotów dostępny na przez Internet

Z rozkładem lotów i różnych połączeń lotniczych będziemy mogli zapoznać się na lotnisku oraz poprzez Internet. Rozkład lotów dostępny na lotniskach jest bardzo wygodny dla osób, które czekają na odlot swojego samolotu lub na przylot samolotu, do którego muszą się przesiąść w celu odbycia dalszej podróży. Dzięki takiemu rozkładowi i nanoszonym na niego ewentualnym zmianom będziemy mogli dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach naszego samolotu przesiadkowego i udać się na krótką drzemkę w jakieś ustronne miejsce lub skorzystać z jakiegoś posiłku bez obaw, że nie zdążymy na kolejny samolot i utkniemy na lotnisku na długie godziny. Oczekiwanie na przylot naszego samolotu możemy również wypełnić sobie oglądaniem filmów w Internecie.

Continue reading “Rozkład lotów dostępny na przez Internet” »