brussels-155029_640

Loty między europejskimi miastami

Dla wielu osób zwiedzanie Europy jest doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy w stanie naprawdę niskim kosztem i w krótkim czasie poznać najróżniejsze miasta, w których spotyka nas moc atrakcji. Zorganizowanie nawet dwudniowej wycieczki jest bajecznie proste, ponieważ połączenia lotnicze (PLL LOT) pomiędzy europejskimi miastami tworzą kapitalnie rozwiniętą sieć. Dzięki temu bez trudu dostaniemy się z Warszawy do najdalszego europejskiego miasta! Loty łączone to bardzo ciekawa opcja, ponieważ często okazują się bardzo ekonomiczne i dodatkowo pozwalają nam poznać o wiele więcej miejsc. Planując więc taką wycieczkę warto nie tylko skupiać się na cele, ale także na tym, jakie miejscowości (nawet mniejsze) możemy zobaczyć dzięki przesiadce na lotnisku. Co interesujące, możemy w ten sposób zaoszczędzić także na noclegach, ponieważ godziny lotów mogą tak się ułożyć, że konieczne będzie jedynie przeczekanie chwili na lotnisku. Jeśli interesuje nas zorganizowanie takiej wycieczki warto systematycznie przeglądać strony przewoźników, ale także portale prezentujące aktualne promocje.
W jaki sposób najłatwiej i najszybciej zaplanować podróż? Pierwszą i główną zasadą powinna być elastyczność. brussels-92698_640Elastyczność w stosunku do pierwotnego planu. Dzięki temu każda zmiana przyjdzie nam o wiele łatwiej, a podróż może stać się ciekawsza. W momencie, gdy pojawiają się promocje warto pomyśleć, czy nie lepsze będzie połączenie wycieczki do dwóch miast aniżeli uparte wyczekiwanie na bezpośredni lot do założonego na początku miasta. Bilety lotnicze Sofia – Bruksela mogą pojawić się w bardzo dobrej cenie i być jednocześnie zachętą do podzielenia wycieczki na dwie części. Dzięki temu możemy do Sofii spróbować dostać się autokarem, a ostatni odcinek, z Brukseli do Polski pokonać oczywiście samolotem. Odcinek pomiędzy powyższymi miastami nie jest odległy, dzięki czemu często pojawiają się atrakcyjne ceny biletów. Dla zapaleńców podróżowania takie rozwiązanie to nie lada gratka! Bilety lotnicze Sofia – Bruksela możemy bez trudu znaleźć na stronach internetowych wielu linii lotniczych i to tam najlepiej dokonać zakupu. Dzięki temu unikamy dodatkowych opłat rezerwacyjnych, które bardzo często pobierane są przez pośredniczące strony.
Chcąc zwiedzać Europę tanim kosztem, ale jednocześnie komfortowo warto trzymać się tych zasad i przede wszystkim systematycznie przeglądać pojawiające się promocje. Być może któraś z nich będzie świetnym początkiem podróży przez najciekawsze miasta któregoś regionu Europy.