Grecja

Najfajniejsze miejsca w Europie

Od jakiegoś czasu wśród podróżników można zauważyć swego rodzaju zachłyśnięcie się dalekimi kierunkami na wakacyjne podróże. Oczywiście wakacje w Azji czy Ameryce Południowej będziemy polecać właściwie każdemu i zawsze, bo w takich miejscach można przeżyć przygodę swojego życia, jednak z drugiej strony w bliższych Polsce państwach może się to również zdarzyć. Jeżeli tylko dobrze wybierzecie miejsce, do którego chcecie wyjechać w tym roku, okaże się szybko, że Europa da się lubić! Najlepsze miejsca na wakacyjny wypoczynek w Europie zaprezentujemy Wam dzisiaj.

Południe Europy

Jeżeli szukacie ciepła, pięknego słońca i ciepłej wody, południe Europy będzie dla Was znakomitą opcją. Hiszpania czy Grecja to wręcz idealne destynacje dla tych, którzy szukają jakiegoś fajnego miejsca na tygodniowy wypad – nie oszukujmy się, w przypadku długodystansowych lotów międzykontynentalnych zazwyczaj trzeba zdecydować się na wyjazd przynajmniej na dwa tygodnie, gdyż na krótszy czas po prostu nie jest to opłacalne.

Jeżeli zatem potrzebujecie krótkiego wypadu na weekend czy na tydzień, Grecja lub Hiszpania będą dla Was znakomite – https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-grecji. Dodatkowo w tych miejscach jest stosunkowo niedrogo, więc o ile nie potrzebujecie hotelu najwyższej klasy i jedzenia w gwiazdkowych restauracjach, z pewnością uda Wam się spędzić fajne wakacje za niewielkie pieniądze. Nie da się też ukryć, że spotkacie tam lokalnych mieszkańców, którzy żyją w podobnym kręgu kulturowym co my – dlatego będzie się Wam zdecydowanie łatwiej z nimi dogadać. Jeżeli nie macie wielkiego doświadczenia w zagranicznych podróżach, wybieranie na pierwszy raz jakiegoś azjatyckiego kraju może spowodować, że przeżyjecie zbyt wielki szok kulturowy. W przypadku krajów europejskich z pewnością Wam to nie grozi, a jedynie spowoduje wzmocnienie apetytu na dalsze wyjazdy.

Bałkany

Jeżeli szukacie mniej oczywistych miejsc na wakacje, polecamy Wam serdecznie kraje bałkańskie. Oczywiście możecie wybrać najbardziej popularny wśród Polaków kraj, czyli Bułgarię, jednak zachęcamy Was do eksplorowania także mniej znanych bałkańskich państw. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład Rumunia – znajdziecie tam oczywiście mniej plaż niż w Słonecznym Brzegu, jednak z drugiej strony będzie to prawdziwy raj dla miłośników niekończących się wędrówek po górzystych terenach. Dodatkowo w miejscach tych jest zdecydowanie taniej niż w przywołanych wyżej Hiszpanii czy Grecji – to idealny sposób na tanie wakacje z wielką przygodą w tle!