yellowstone-river-258591_640

Nowy Jork to miasto, które trzeba zobaczyć

Wycieczka na inny kontynent może być niezapomnianym przeżyciem. Jeżeli nie przeszkadza nam długa podróż samolotem, bo bardzo dobrym pomysłem może być wypad do Nowego Jorku. Jest to jednak dość poważne przedsięwzięcie, dlatego też dobrze będzie porządnie je zaplanować.

Planowanie najlepiej rozpocząć od wyboru terminu wyjazdu – leć z PLL LOT. Nowy Jork jest miastem wyjątkowo popularnym, niektórzy nazywają go nawet stolicą świata zachodniego, więc musimy liczyć się z tym, że zawsze będzie tam wielu turystów. Jednak jest to także miasto wyjątkowo duże, więc z pewnością zawsze znajdziemy atrakcje nieco mniej oblegane. Kiedy już zdecydujemy się na termin, to warto odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety lotnicze. Dzięki temu uda nam się naprawdę dużo oszczędzić i będziemy mogli więcej pieniędzy wydać na rozmaite atrakcje. Noclegi w Nowym Jorku mogą być dość drogie, więc jeśli mamy szansę w jakiś sposób obniżyć te koszty, na przykład znamy mieszkających tam ludzi, to warto skorzystać z takiej opcji. Zawsze można też poszukać noclegu nieco dalej od centrum miasta i dojeżdżać metrem lub komunikacją miejską, co nie powinno stanowić większego problemu.
amsterdam-82143_640
Kiedy będziemy zwiedzać Nowy Jork, to dobrze będzie zastanowić się, na czym tak naprawdę najbardziej nam zależy. Czy chcemy zobaczyć z bliska Statuę Wolności czy może wolimy pospacerować wśród imponujących wieżowców Manhattanu. Nowy Jork to także mnóstwo interesujących galerii sztuki z Museum of Modern Art na czele. Miłośnicy sztuki nowoczesnej z pewnością znajdą coś dla siebie. Jeżeli wolimy długie spacery i chcemy bliżej poznać mieszkańców, to dobrym pomysłem może być wycieczka do Central Parku z aromatyczną kawą w ręku. Naturalnie Nowy Jork jest idealnym miejscem na niezapomniane zakupy. Warto jednak pamiętać, że ceny mogą być dość wysokie w porównaniu do tych, które znamy. Jeżeli jednak udało nam się zebrać wystarczającą ilość funduszy, to naprawdę warto przejść się głównymi handlowymi ulicami miasta. Nowojorskie jedzenie z pewnością nas nie rozczaruje. W mieście działa mnóstwo klimatycznych knajpek z długą tradycją, gdzie zjemy przepyszne lokalne potrawy. Warto też poszukać słynnych budek z hot-dogami, które tak często widujemy w filmach.

Warto także pomyśleć o zakupie specjalnej wejściówki, która umożliwi nam zwiedzenie ponad 80 atrakcji w Nowym Jorku. Zapłacimy za nią raz i uzyskamy dostęp do większości najpopularniejszych atrakcji w mieście. Jeżeli planujemy dużo zwiedzać, to z pewnością oszczędzimy sporo pieniędzy dzięki tej wejściówce.