vehicle-69771_640

O czym pamiętać zabierając niemowlę na lot?

Dlaczego pasażerowie mogą źle reagować na obecność niemowlęcia w samolocie?
Obecność niemowlęcia w samolocie wciąż wzbudza pewne zainteresowanie wśród pozostałych pasażerów. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego tak małe dziecko jest zabierane na pokład samolotu, chociaż osoby, które często latają wiedzą, że pomiędzy niektórymi wyspami należącymi do jednego kraju można latać jedynie samolotami (PLL LOT) i lepiej jest zabrać dziecko na pokład samolotu niż narażać je na niebezpieczeństwo w czasie rejsu po niebezpiecznych wodach. Zdarza się także, że matki, które wyjechały na wakacje lub do rodziny wskutek różnych nieprzewidzianych sytuacji rodzą dzieci przed terminem i wracają do swojego kraju już z dzieckiem.

O ile nikt nie ma pretensji o to, że na pokładzie samolotu znajduje się niemowlę, baby-219852_640które przesypia cały lot, o tyle spokój innych pasażerów może być zakłócany przez dziecko, które źle znosi lot i cały czas płacze. Natomiast żadnego problemu nie stwarza potrzeba karmienia takiego dziecka, ponieważ w wielu samolotach wyznaczone jest specjalne miejsce dla matek karmiących, gdzie mogą one spokojnie nakarmić swoje dziecko, nie wzbudzając przy tym zainteresowania innych podróżnych. Rodzice mogą także zabierać na pokład dowolną ilość pokarmów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, takich jak mleko czy sok owocowy.

Nie tylko obecność niemowląt na pokładzie może wzbudzać kontrowersje wśród podróżnych, czasami bardziej absorbujące okazują się być starsze dzieci, które już rozumieją, że znajdują się na pokładzie samolotu i będą leciały bardzo wysoko nad ziemią, ale boją się, że mogą spaść z wysoka na przykład do oceanu i to wzbudza w nich ogromne emocje. Takie dzieci mogą płakać i źle znosić moment startu samolotu, przez co wzbudzają ogólne zainteresowanie i sprawiają, że stewardessy zaczynają się nimi zajmować. W przeciwieństwie do niemowląt nie potrafią już przesypiać całego lotu i dlatego rodzice starają się znajdować dla nich cały czas jakieś ciekawe zajęcia, takie jak rysowanie kredkami, układanie puzzli i klocków.

Do tego starają się o to, żeby ich dzieci mogły oglądać na pokładzie samolotu swoje ulubione bajki i filmy, a dzięki temu odbywana podróż minie im dużo szybciej, niż gdyby zajmowały się jedynie układaniem puzzli i rozmową z rodzicami. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko dzieci przeżywają lot samolotem w specyficzny sposób, również dla osób starszych jest on ogromnym przeżyciem i takie osoby bardzo często korzystają z pomoc stewardess, którym zadają bardzo wiele różnych pytań, a do tego potrafią głośno rozmawiać, co również może być uciążliwe dla pozostałych pasażerów.