Jak w spokoju podróżować po Europie?

Bardzo wielu z nas wręcz marzy o tym, by móc bez przeszkód podróżować po całym świecie – niektórzy realizują swoje marzenie, inni zaś albo o nim zapominają albo widzą za dużo przeszkód, by móc owe marzenie spełnić. Tak naprawdę jednak osób zwiedzających cały świat jest zaledwie garstka – jest to spowodowane tym, że by móc to robić, człowiek praktycznie musi rzucić dotychczasowe życie i zmienić je diametralnie. Continue reading “Jak w spokoju podróżować po Europie?” »

Tokio – miasto sprzeczności

Tokio to dla wielu ludzi spoza Japonii miasto swoistych cudów i technologii, dziwnych obyczajów i poglądów – prawdziwego połączenie historii i tradycji z współczesnością i nowoczesnością. Wielu z nas wręcz marzy by zobaczyć to miejsce, niektórzy z powodu wspaniałej historii całej Japonii, a inni z powodów bardziej „przyziemnych”, zaszczepionych nam przez telewizję, kiedy pojawiły się w Polsce pierwsze japońskie animacje zwane „Anime”, które tak naprawdę do tej pory rozwijają w nas i w naszych dzieciach chęć by poznać kraj, w którym zwykle dzieją się owe animacje. Continue reading “Tokio – miasto sprzeczności” »

Lwów – druga część przewodnika

Jeżeli jesteście po lekturze pierwszej części naszego skromnego przewodnika po Lwowie, z pewnością nabraliście już ochoty na więcej. I słusznie – Lwów to bowiem przepiękne miasto (było kiedyś nazywane Florencją Północy), które niewątpliwie warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu – a na pewno sprzyjać temu będzie fakt, że z Polski do Lwowa można dojechać samochodem zaledwie w parę godzin. Zapraszamy na drugą część naszego mini-przewodnika!
Continue reading “Lwów – druga część przewodnika” »