mallorca-320086_640

Pierwsza podróż samolotem nie musi być straszna

W przypadku gdy wybieramy się zagranicę i zdecydowaliśmy się na przelot samolotem, to warto poznać kilka przydatnych porad. Szczególnie jeśli jest to nasz pierwszy w życiu lot albo nie jesteśmy nawykli do podróżowania w ten sposób i trochę się boimy.

Po pierwsze należy pamiętać, aby na lotnisko przybyć odpowiednio wcześniej. Ludzie przyzwyczajeni do podróżowania pociągami czy autobusami często wpadają na dworzec w ostatniej chwili, jeżeli jednak wybraliśmy podróż samolotem, to taka możliwość nie wchodzi w grę. Kiedy już znajdziemy na tablicy odlotów nasz samolot (Lot.com) i udamy się do odpowiedniej bramki, to trzeba przygotować dokumenty do okazania. Jeżeli podróżujemy po Europie, to w zupełności wystarczy dowód osobisty. W wypadku gdy chcemy polecieć dalej, musimy mieć ze sobą paszport. Kiedy już wejdziemy na pokład, to należy podążać za wskazówkami obsługi, która wskaże nam miejsce. Jeżeli chcemy lecieć wygodnie, to dobrym pomysłem będzie zajęcie miejsca przy oknie. Poza wspaniałym widokiem będziemy mogli także łatwiej się zdrzemnąć i nikt nie będzie obok nas przechodził. Należy także pamiętać o tym, aby wyłączyć telefon komórkowy oraz pod żadnym pozorem nie palić na pokładzie samolotu.

mountain-57467_640Bardzo ważną kwestia jest także odpowiednie zorganizowanie bagażu. Należy tak się spakować, aby wszystkie najważniejsze rzeczy mieć pod ręką. Nie chcemy przecież otwierać wszystkich walizek w poszukiwaniu ważnego dokumentu albo leku na astmę. Warto też zapoznać się z instrukcjami odnośnie zawartości bagażu, żeby nie narazić się na problemy podczas wsiadania do samolotu. Jeżeli jest to nasza pierwsza podróż samolotem, warto ubrać się wygodnie i zrelaksować. Pamiętajmy, że na pokładzie znajduje się wykwalifikowany personel, który w każdej chwili odpowie na nasze pytania i pospieszy z pomocą. Warto też przyswoić sobie wszelkie instrukcje przekazane przez załogę dotyczące zapinania pasów oraz postępowania w nietypowych okolicznościach. Jeżeli np. podróżujemy z dzieckiem, to musimy sprawdzić, jakie są reguły danego przewoźnika i mieć pewność, że maluch będzie bezpieczny. Podobnie jest w przypadku zwierząt. Niestety nie wszystkie linie lotnicze zgadzają się na przewóz pupili, więc warto to sprawdzić, zanim zarezerwujemy bilet.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na biletach, to warto posprawdzać rozmaite porównywarki cenowe i wyszukiwarki ofert. Kiedy ustawimy alerty cenowe, to najprawdopodobniej uda nam się znaleźć jakieś ciekawe okazje. Trzeba jednak zrobić to odpowiednio wcześnie.