Jak w spokoju podróżować po Europie?

Bardzo wielu z nas wręcz marzy o tym, by móc bez przeszkód podróżować po całym świecie – niektórzy realizują swoje marzenie, inni zaś albo o nim zapominają albo widzą za dużo przeszkód, by móc owe marzenie spełnić. Tak naprawdę jednak osób zwiedzających cały świat jest zaledwie garstka – jest to spowodowane tym, że by móc to robić, człowiek praktycznie musi rzucić dotychczasowe życie i zmienić je diametralnie. Continue reading “Jak w spokoju podróżować po Europie?” »

Tokio – miasto sprzeczności

Tokio to dla wielu ludzi spoza Japonii miasto swoistych cudów i technologii, dziwnych obyczajów i poglądów – prawdziwego połączenie historii i tradycji z współczesnością i nowoczesnością. Wielu z nas wręcz marzy by zobaczyć to miejsce, niektórzy z powodu wspaniałej historii całej Japonii, a inni z powodów bardziej „przyziemnych”, zaszczepionych nam przez telewizję, kiedy pojawiły się w Polsce pierwsze japońskie animacje zwane „Anime”, które tak naprawdę do tej pory rozwijają w nas i w naszych dzieciach chęć by poznać kraj, w którym zwykle dzieją się owe animacje. Continue reading “Tokio – miasto sprzeczności” »

Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?

Z naszych poprzednich tekstów wiecie już, ile kosztuje bilet lotniczy dla małego dziecka i jak najlepiej z takim maluchem podróżować. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze, co możecie dodatkowo zrobić, aby podróż samolotem z małym dzieckiem przebiegała komfortowo zarówno dla Was jak i dla niego, przeczytajcie kolejną część naszego poradnika. Continue reading “Jak przetrwać podróż samolotem z małym dzieckiem?” »

Szybka i bezpieczna podróż samolotem!

Od niepamiętnych czasów ludzie marzyli o tym, żeby wznieść się w powietrze. Obserwowali ptaki ze swoimi skrzydłami i na podstawie obserwacji latających zwierząt żyjący na przełomie XV i XVI wieku Leonardo da Vinci zaprojektował pierwszą lotnię, która później z biegiem lat, dzięki odkryciu możliwości przemieszczania ludzi w powietrzu rozwinęła się i powstał pierwszy samolot. Teraz śmiało można powiedzieć, że samolot to jeden z największych wynalazków ludzkości, a podróż nim to ciekawe doświadczenie, szczególnie za pierwszym razem. Jakie jeszcze mają zalety?
Continue reading “Szybka i bezpieczna podróż samolotem!” »