Jak w spokoju podróżować po Europie?

Bardzo wielu z nas wręcz marzy o tym, by móc bez przeszkód podróżować po całym świecie – niektórzy realizują swoje marzenie, inni zaś albo o nim zapominają albo widzą za dużo przeszkód, by móc owe marzenie spełnić. Tak naprawdę jednak osób zwiedzających cały świat jest zaledwie garstka – jest to spowodowane tym, że by móc to robić, człowiek praktycznie musi rzucić dotychczasowe życie i zmienić je diametralnie. Continue reading “Jak w spokoju podróżować po Europie?” »

Tokio – miasto sprzeczności

Tokio to dla wielu ludzi spoza Japonii miasto swoistych cudów i technologii, dziwnych obyczajów i poglądów – prawdziwego połączenie historii i tradycji z współczesnością i nowoczesnością. Wielu z nas wręcz marzy by zobaczyć to miejsce, niektórzy z powodu wspaniałej historii całej Japonii, a inni z powodów bardziej „przyziemnych”, zaszczepionych nam przez telewizję, kiedy pojawiły się w Polsce pierwsze japońskie animacje zwane „Anime”, które tak naprawdę do tej pory rozwijają w nas i w naszych dzieciach chęć by poznać kraj, w którym zwykle dzieją się owe animacje. Continue reading “Tokio – miasto sprzeczności” »

Wygodny lot do USA i Kanady

Z Polski realizowane są loty do USA i Kanady. Są to zarówno loty z przesiadką, jak i wygodne loty bezpośrednie, których koszty cały czas tanieją. W przypadku lotu do USA trzeba pamiętać o konieczności posiadania wizy, która będzie sprawdzana przed wylotem, dlatego musimy być przygotowani na bardziej drobiazgową odprawę na lotnisku niż zwykle. Najlepszą ofertę wśród dostępnych na rynku pozwoli nam znaleźć internetowa wyszukiwarka połączeń lotniczych wraz z wyceną poszczególnych lotów.

Continue reading “Wygodny lot do USA i Kanady” »

Salon Business lounge znajdujący się na lotniskach

Na lotniskach znajdują się sale oczekiwań na odlot samolotów. W zależności od wielkości lotnisk, może się na nich znajdować ogólna sala oczekiwań, a także kącik dziecięcy, kącik prasowniczy i restauracja. Na wielu lotniskach znajduje się także Salon Business lounge, czyli bardziej ekskluzywna sala oczekiwań, w której pobyt znajduje się w standardzie lotu pasażerów klasy business. Z takiego Salonu mogą korzystać również inni pasażerowie, ale będą musieli wnieść pewną opłatę za wejście i skorzystanie z jego usług.

Continue reading “Salon Business lounge znajdujący się na lotniskach” »

Jedzenie w samolocie dobre dla osób w każdym wieku

W samolocie możemy spożywać posiłki na trzy różne sposoby. Najpierw mogą to być produkty, które zabraliśmy w bagażu podróżnym. Następnie różne posiłki rozdawane przez stewardessy w trakcie lotu. Będziemy mogli także dokupywać posiłki, które nie znajdują się w standardzie przewidzianym dla rodzaju lotu, z którego korzystamy. Continue reading “Jedzenie w samolocie dobre dla osób w każdym wieku” »