airport-605282_640

Procedura odprawy na lotnisku

Odprawa na lotnisku jest jedną z części planowanej podróży samolotem. Najpierw trzeba wybrać dla siebie konkretny lot w tą część świata, którą chcemy zobaczyć lub na konkretne lotnisko znajdujące się w jednym z krajów Unii Europejskiej. Już w czasie dokonywanej rezerwacji biletu zostaniemy poinformowani o tym, jakie dokumenty powinniśmy mieć przy sobie w czasie odprawy na lotnisku. Uzyskamy informację na temat tego, jaki typ jedzenia możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu oraz jaką dodatkową opłatę wniesiemy za planowany przewóz zwierzęcia.

Żadnego problemu nie będzie stanowiła obecność na pokładzie samolotu psa przewodnika, który jest opiekunem osoby niewidomej lub w jakimś stopniu upośledzonej. Inne zwierzęta będą musiały posiadać odpowiednią wagę i wielkość, żeby mogły zostać przewiezione na pokładzie samolotu lub w luku bagażowym. W czasie rezerwacji biletu na przelot klasą biznes możemy również zostać poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej naszych preferencji żywieniowych, na tej podstawie kierownicy lotu podejmą decyzję o tym, jakie dania będą podawane w trakcie lotu. Zostaniemy również zapytani o to, jakie są nasze ulubione filmy i muzyka oraz o to, czy będziemy chcieli na pokładzie samolotu skorzystać z Internetu.airport-736883_640

W obecnych czasach odprawa na lotnisku bywa dużo bardziej drobiazgowa niż jeszcze dziesięć lat temu, a wszystko przez stale rosnące zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Dlatego nie powinien nas dziwić fakt, że zostaniemy przed wejściem na pokład samolotu szczegółowo przeszukani, a nawet prześwietleni podobnie, jak prześwietlony zostanie nasz bagaż. Wszelkie wątpliwości będą musiały zostać od razu wyjaśnione, abyśmy mogli wejść na pokład samolotu. W zależności od kierunku lotu, będziemy musieli posiadać przy sobie sam dowód osobisty lub paszport i książeczkę zdrowia lub zaświadczenie lekarskie, jeżeli cierpimy na jakąś chorobę, która może mieć wpływ na to, w jaki sposób będziemy znosili trudy lotu.

Obecne z nami dzieci będą musiały posiadać paszporty, jakiś dokument będzie musiał posiadać również przewożony przez nas pies lub kot. Powinna znajdować się w nim informacja o ich stanie zdrowia oraz potwierdzenie faktu, że zostały one zaszczepione przeciw wściekliźnie. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu wszystkich tych informacji będziemy mogli wejść na pokład samolotu i zająć zarezerwowane przez nas miejsce. Musimy również pamiętać o tym, że jeżeli nasze zachowanie będzie stanowiło jakieś niebezpieczeństwo dla pozostałych pasażerów, to możemy zostać wyproszeni z samolotu na najbliższym lotnisku.