sacramento-international-airport-86684_640

Różne sposoby na odprawę lotniskową przed lotem

Obecnie przewoźnicy samolotowi stwarzają swoim pasażerom możliwość skorzystania z różnych form odprawy lotniskowej. Należy do nich zarówno klasyczna odprawa na lotnisku, jak i odprawa online dokonywana przez Internet za pomocą laptopa lub telefonu. W przypadku dokonywania odprawy lotniskowej przez telefon powinniśmy mieć pewność, że posiadamy stabilne połączenie z Internetem, które nie zostanie zerwane w trakcie dokonywania kolejnych etapów odprawy, ponieważ wówczas nie zostanie ona przez nas pozytywnie załatwiona i będziemy musieli rozpoczynać całą procedurę od początku.

Wydaje się, więc, że chociaż telefon jest najbardziej przenośnym spośród dostępnych urządzeń umożliwiających nam korzystanie z Internetu, to jednak w trakcie odbywania odprawy lotniskowej przy jego użyciu, powinniśmy siedzieć spokojnie w jednym miejscu, w którym posiadamy najlepszy zasięg tym bardziej, że i tak będziemy musieli wprowadzić przy użyciu telefonu różne dane, które zawarte są na naszym bilecie samolotowym. Warto dokonywać odprawy przed wylotem za pomocą telefonu komórkowego już na dzień przed planowaną podróżą, ponieważ w razie niepowodzenia będziemy mogli skorzystać jeszcze z odprawy przy pomocy naszego laptopa lub po prostu z tradycyjnej odprawy lotniskowej.
airport-285593_640
Odprawa samolotowa odbywana przy pomocy klawiatury laptopa wygląda tak samo, jak odprawa przy pomocy telefonu komórkowego tyle, że na kolejne pytania pojawiające się przy kolejnych etapach odprawy odpowiadamy przy użyciu klawiatury, a nie przycisków telefonu. W zależności od rodzaju wybranego przez nas lotu możemy również zostać poproszeni o wpisanie danych z naszego paszportu oraz informacji o tym, co będziemy chcieli włożyć do naszego bagażu podręcznego. Jeżeli wybraliśmy lot w klasie biznes, to zostanie nam przedstawione podsumowanie kosztów związanych z naszym lotem, powiększonych o ewentualny transport zwierzęcia lub większej ilości bagażu rejestrowanego.

Natomiast, w przypadku lotu standardowego zostaniemy zapytani o to, czy życzymy sobie podania nam w czasie lotu jakiegoś dodatkowego jedzenia typu obiad czy kolacja oraz czy będziemy chcieli skorzystać z dostępnej na pokładzie listy napojów orzeźwiających. Wszystkie te pytania zostaną potraktowane bardziej orientacyjnie, ponieważ w czasie lotu będziemy mogli również wyrazić chęć otrzymania jakiegoś jedzenia tyle, że będziemy musieli za nie dodatkowo zapłacić. Ważniejsze będą pytania o wagę naszego bagażu rejestrowanego.