business-15498_640

Salon Business lounge znajdujący się na lotniskach

Na lotniskach znajdują się sale oczekiwań na odlot samolotów. W zależności od wielkości lotnisk, może się na nich znajdować ogólna sala oczekiwań, a także kącik dziecięcy, kącik prasowniczy i restauracja. Na wielu lotniskach znajduje się także Salon Business lounge, czyli bardziej ekskluzywna sala oczekiwań, w której pobyt znajduje się w standardzie lotu pasażerów klasy business. Z takiego Salonu mogą korzystać również inni pasażerowie, ale będą musieli wnieść pewną opłatę za wejście i skorzystanie z jego usług.

W salach oczekiwań na odlot samolotów znajdują się krzesełka i stoliki. Niektórzy spędzają na lotniskach całe dnie i noce. Śpią wówczas w śpiworach lub po prostu na krzesełkach, niektórzy także wynajmują znajdujące się na lotniskach lub w pobliżu lotnisk miejsca noclegowe. Na lotnisku może także znajdować się kącik dziecięcy, w którym dzieci będą mogły odpocząć od ogólnego zgiełku lotniska i bawić się w towarzystwie innych dzieci. Na stolikach mogą rysować i malować, a na specjalnych wykładzinach mogą układać puzzle lub klocki, a także grać w gry planszowe. Dla matek karmiących umieszczane są na lotnisku specjalne pomieszczenia, w których mogą karmić najmłodsze dzieci w spokojny sposób.ipad-388129_640

W cichym miejscu na lotnisku najmłodsze dzieci będą mogły również spokojnie spać i regenerować siły przed trudami zbliżającego się lotu. Na lotniskach znajdują się także kąciki prasownicze, w których można skorzystać z nowych wydań wielu czasopism, a także poczytać swoje ulubione książki, a nawet napisać zlecony sobie artykuł czy zrobić zestawienie do pracy. Natomiast w lotniskowej restauracji będzie można zjeść różne posiłki, w tym obiady i kolacje. W różnych miejscach lotniska sprzedawane są również bułki i drożdżówki oraz inne pieczywo, które będzie mogło odpowiadać nawykom żywieniowym osób oczekujących na odlot samolotów. Chociaż wiele osób stara się kupić jedzenie jeszcze poza lotniskiem, ponieważ na lotnisku panuje drożyzna, to jednak czasami każdy z podróżnych zmuszony jest skorzystać z jakiegoś posiłku na lotnisku.

Natomiast w Salonie Business lounge będzie można skorzystać z wielu udogodnień i nie trzeba będzie szukać restauracji czy salonu prasowniczego w innej części lotniska, ponieważ będą one się znajdowały w jednym Salonie Businness. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie http://www.lot.com/pl/pl/. Dlatego, w przypadku długiego pobytu na lotnisku, czasami wygodniej jest od razu wykupić miejsce w takim Salonie, niż szukać restauracji czy bardziej ustronnego miejsca po całym lotnisku.