control-tower-79958_640

Sposoby na tanie latanie do różnych państw świata

Tanie bilety lotnicze sprzedawane są głównie na loty realizowane pomiędzy państwami Unii Europejskiej. Takie loty nie są długie (sprawdź na lot.com), więc wielu z nas kupuje bilet na lot w zwykłym standardzie. W trakcie takich lotów na pokładzie samolotu nie jest podawany obiad ani kolacja, ale możemy czasami liczyć na otrzymanie niewielkiej przekąski. Poza tym na pokład samolotu lecącego pomiędzy krajami należącymi do Unii Europejskiej możemy wnosić nasze ulubione jedzenie, które musi być jedynie bardzo dobrze zapakowane.

Dlatego będziemy mogli zabrać dla siebie kromkę z szynką lub kiełbasą i twardym serem oraz jakiś owoc i batona. Taka ilość jedzenia powinna nam wystarczyć w ramach krótszego lotu samolotem. Wprawdzie na pokładzie samolotu w locie standard nie zawsze będziemy mogli pooglądać telewizję lub jakiś film, ale brak takiej możliwości nie będzie dla nas żadną niedogodnością w związku z tym, że nasz lot nie potrwa długo, a będziemy mogli zabrać ze sobą laptopa, na którym popiszemy albo skorzystamy z Internetu lub naszą ulubioną książkę, na której przeczytanie nigdy nie mieliśmy czasu.

plane-546169_640Trudniej będzie nam znaleźć zupełnie tani lot do kraju położonego w innej części świata. Na pokład samolotu latającego pomiędzy kontynentami nie będziemy mogli również zabrać takiej ilości jedzenia, jak na pokład samolotu latającego tylko po Europie. Ponieważ loty do innej części świata bywają już długie, to będziemy musieli skorzystać z posiłków serwowanych na pokładzie samolotu. Będziemy mogli jednak wybrać sobie jedynie jakieś niewyszukane dania, które będą tańsze od tych najbardziej wykwintnych. Poza tym będziemy mogli zrezygnować z picia szampana na pokładzie oraz oglądania filmów na życzenie, a dzięki temu nasz lot również okaże się tańszy.

Zawsze będziemy mogli przecież skorzystać z Internetu i tą drogą oglądnąć odcinek swojego ulubionego serialu lub poczytać jakieś wiadomości ze świata, a jednocześnie uda się nam zaoszczędzić nieco pieniędzy. Musimy również pamiętać, że przewóz przedmiotów w luku bagażowym będzie droższy niż w przypadku ich przewozu pomiędzy krajami położonymi blisko siebie. Będziemy musieli również brać pod uwagę różne przepisy celne istniejące w kraju docelowym i zastanowić się nad tym, czy taniej wyniesie nas transport roweru lub sprzętu wędkarskiego samolotem, czy jednak lepiej będzie wynająć je już w kraju, do którego lecimy. W rozwiązaniu tych wszystkich dylematów pomoże nam całodobowa infolinia różnych linii lotniczych.