childrens-carnival-1204755_640

Sprawowanie opieki nad dzieckiem w samolocie

Samolotami latają dzieci od najmłodszych lat swojego życia, nawet kilkutygodniowe, które znajdują się pod opieką swoich rodziców. Również dzieci kilkuletnie zwykle jeszcze nie podróżują same i stewardessy niechętnie zgadzają się na sprawowanie opieki nad kilkuletnim dzieckiem, które miałoby znajdować się na pokładzie samolotu bez prawnego opiekuna. Ale linie lotnicze mogą zgadzać się na samotną podróż dziecka od około ósmego roku życia, czyli nieco starszego, które w wyjątkowej sytuacji musi dolecieć do rodziców lub innych opiekunów znajdujących się nawet w najbardziej odległym kraju. Wówczas jedna ze stewardess zostaje oddelegowana do tego, żeby sprawować opiekę nad takim dzieckiem.

Zostanie ono również umieszczone w takiej części samolotu, żeby można było w prosty sposób do niego dotrzeć i mieć cały czas w polu widzenia. Nie ma również żadnego problemu, żeby samotnie podróżowały dzieci posiadające około piętnastu lat, nad którymi opiekę muszą sprawować stewardessy, ale w zasadzie są one w stanie zajmować się podczas lotu swoimi sprawami i nie potrzebują pomocy ze strony innych osób. Stewardessy będą musiały jedynie czuwać nad tym, żeby wszystkie dzieci po wylądowaniu samolotu trafiły bezpiecznie do swoich rodziców.

baby-794060_640Rodzice posiadający najmłodsze dzieci będą musieli sprawować nad nimi bardzo uważną opiekę przez cały okres lotu. Udogodnieniem dla nich jest fakt, że mogą zabierać na pokład bez żadnych ograniczeń pożywienie przeznaczone dla kilkutygodniowych i kilkumiesięcznych dzieci typu mleko czy soki owocowe. Na pokładzie samolotu może również znajdować się osobne pomieszczenie, w którym matki będą mogły spokojnie nakarmić swoje dziecko. Także na lotniskach znajdują się ustronne miejsca, w których można przebywać z najmłodszymi dziećmi. Na szczęście takie dzieci bardzo często po prostu przesypiają lot i nie są do końca świadome tego, gdzie przebywają. Więcej problemów mogą mieć rodzice podróżujący z nieco starszymi dziećmi, ponieważ mogą one obawiać się samego lotu i źle znosić moment startu samolotu oraz jego lądowania.

Pobyt na pokładzie samolotu (PLL LOT) może być im uprzyjemniany przez różne słodycze i inne przekąski, a także przez oglądanie filmów dla dzieci czy słuchanie muzyki. Stewardessy starają się także dzieciom znajdującym się pod ich opieką znaleźć jakieś ciekawe zajęcie, którym będą zainteresowane przez cały okres podróży. Mogą one rysować lub układać niewielkiej wielkości puzzle, a także czytać swoje ulubione książki i oglądać ulubione filmy.