poland-890389_640

Szczecin i Kraków na weekend

Kraków to piękne miasto, stolica województwa małopolskiego. A Szczecin to miejscowość portowa, położona nad Odrą. Każde z tych miejsc jest specyficzne, dlatego warto się do niego wybrać. Czy w jeden weekend uda nam się zaplanować odwiedzenie tych dwóch, cudownych miast? Czy możliwe będzie poznanie choć kilku najciekawszych miejsc i zabytków? Jeśli wybierzemy się w podróż samolotem, przeżyjemy niezapomniane 3 dni.

Piątek i sobota w Szczecinie

Wycieczkę możemy zacząć od Szczecina – leć z PLL LOT. Po pracy lecimy tak bądź przyjeżdżamy pociągiem albo samochodem. Meldujemy się w hotelu i nie tracąc czasu wybieramy się na miasto. Poznamy życie nocne, ciekawe kluby oraz atmosferę tego miasta. Wybieramy się na Wały Chrobrego, gdzie znajdują się najciekawsze zabytki Szczecina. Architektura swoim stylem nawiązuje do czasów starożytnych – występują tutaj kolumny w stylu jońskim i korynckim, więc możemy częściowo poczuć się jak w starożytnej Grecji. Biegnie tutaj promenada wzdłuż Odry, więc powinniśmy uważać, aby po ciemku nie wpaść do wody. Atrakcją są także liczne łodzie, zacumowane przy brzegu, w których także możemy coś zjeść i potańczyć.

W sobotę rano wybieramy się do centrum miasta i zwiedzamy Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski czy Muzeum Morskie. Jemy obiad w jednej z uroczych restauracji, odmeldowujemy się w hotelu i wyruszamy na lotnisko do Goleniowa. Po niespełna 3 godzinach możemy cieszyć się Małopolską i Krakowem. church-13840_640

Sobotni wieczór i niedziela w Krakowie

Kraków jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, ponieważ był on niegdyś stolicą Polski i na zawsze pozostał centrum kulturalnym. Mieszka i tworzy w Krakowie wielu artystów, a znany na całym świecie Uniwersytet Jagielloński kształci kolejne pokolenia indywidualistów, mających pchać polską gospodarkę do przodu. W Krakowie koniecznie należy zwiedzić Wawel, przejść się po Zamku Królewskim, odwiedzić Brabakan. Spacerując wzdłuż Wisły możemy poznać ciekawe zakątki Krakowa i zobaczyć, jak miasto funkcjonuje. Wycieczka na Kopiec Kościuszki jest także obowiązkowa. W ciepłe dni wiele osób przychodzi tam, aby w mocno zalesionym parku schronić się przed słońcem. Przed wyjazdem odwiedzamy także krakowski rynek i podziwiamy znane w całej Polsce sukiennice. Jeśli zostanie nam jeszcze trochę wolnego czasu, możemy go spożytkować na zwiedzenie Kościoła Mariackiego z Tryptykiem Wita Stworza. Warto obejrzeć to dzieło sztuki. Kolacją w jednej z ciekawych knajpek kończymy nasz weekend.