lunapark-432392_640

Wycieczka z Pomorza na Południe Polski

Wyobraź sobie, że w przeciągu tygodnia zwiedzasz i Gdańsk, i Rzeszów. Podróżując samochodem lub pociągiem, przemieszczanie zajęłoby ci co najmniej jeden dzień. Z pewnością dlatego nigdy nie zastanawiałeś się nad taką wycieczką. Jednak wybierając samolot w 2-3 godziny możemy przemieścić się z Pomorza na Południe Polski. Co warto zobaczyć i zwiedzić podczas takiego ekscytującej wyprawy?

Gdańsk – piękne miasto portowe

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego. Leży nad Morzem Bałtyckim i wciąż ma duże znaczenie ze względu jako port morski. Przemysł stoczniowy nie rozwija się tutaj już dynamicznie, ale za to mieszkańcy wykorzystują bogatą bazę turystyczną. Wiele osób co roku spędza tutaj wczasy, relaksuje się i odpoczywa. Warte zobaczenia są wzgórza morenowe, licznie odwiedzane przez osoby lubiące aktywnie spędzać czas. Oczywiście zwiedzając Gdańsk nie można sobie odpuścić rynku i starego miasta. Koniecznie trzeba zobaczyć Fontannę z Neptunem i przyjrzeć się kamienicom, w których niegdyś kupcy prowadzili okazałe sklepy i sprzedawali towary przywiezione przez statki. Będąc w stolicy województwa pomorskiego warto także popłynąć statkiem na Westerplatte i dowiedzieć się czegoś więcej o historii Polski. Dla leniuchów opcja mniej wymagająca – plażowanie na gdańskiej plaży. building-956821_640

Podkarpacie i Rzeszów wita!

Stolicą województwa podkarpackiego jest właśnie Rzeszów. Jest to jedno z mniejszych miast wojewódzkich, ale atrakcji tutaj nie brakuje. Mieszczuchy oraz osoby kochające zieleń i spacery na świeżym powietrzu znajdą coś dla siebie. Na przykład wart uwagi jest Rezerwat Przyrody „Lisia Góra”. Można tam spotkać ciekawe gatunki zwierząt, ale także przejść się po uroczych ścieżkach z dala od zgiełku i miejskiego szumu. Jednak sam Rzeszów także zwiedzić należy, ponieważ jest to urokliwa metropolia. Koniecznie powinniśmy w naszym planie zwiedzania objąć: Stare Miasto wraz z Ratuszem, Zespół stacyjno – dworcowy Staroniwa, Teatr im. W. Siemaszkowskiej, Aleję pod Kasztanami – znajdują się tam budynki willowe wybudowane w stylu secesyjnym. Warta zwiedzenia jest także Podziemna Trasa Turystyczna, czyli unikatowy kompleks piwnic, które były wykorzystywane od średniowiecza, a w czasie wojny ich znaczenie było dość istotne z punktu widzenia obronności. W Rzeszowie każdy turysta odnajdzie coś dla siebie – atrakcji nie brakuje. Na wycieczkę wybierz się samolotem – http://www.lot.com/pl/pl/na-lotnisku.

Bilety lotnicze na wycieczkę z Pomorza na Południe Polski najlepiej zarezerwować z dużym wyprzedzeniem.