canada-1107893_640

Wygodny lot do USA i Kanady

Z Polski realizowane są loty do USA i Kanady. Są to zarówno loty z przesiadką, jak i wygodne loty bezpośrednie, których koszty cały czas tanieją. W przypadku lotu do USA trzeba pamiętać o konieczności posiadania wizy, która będzie sprawdzana przed wylotem, dlatego musimy być przygotowani na bardziej drobiazgową odprawę na lotnisku niż zwykle. Najlepszą ofertę wśród dostępnych na rynku pozwoli nam znaleźć internetowa wyszukiwarka połączeń lotniczych wraz z wyceną poszczególnych lotów.

Powinniśmy również dowiedzieć się o to, jakiego rodzaju jedzenie będziemy mogli zabrać ze sobą na pokład samolotu, ponieważ lot do USA rządzi się swoimi prawami i w przeciwieństwie do lotów realizowanych na terenie Unii Europejskiej, nie będziemy mogli wnieść na pokład wszystkich rodzajów jedzenia. Najpewniej będziemy mogli zabrać ze sobą po prostu pieczywo i bułki oraz wodę mineralną przelaną do odpowiedniej wielkości buteleczek. Dlatego dobrze jest wybrać taki rodzaj lotu, w czasie którego serwowane jedzenie wliczone jest w ogólny koszt przelotu lub zabrać ze sobą większą ilość drobnych pieniędzy, które wydamy na wybrane przez siebie jedzenie, dostępne w ramach przewidzianego na dany lot menu. Na pewno każdy z nas pomyśli również od razu o wynajęciu jakiegoś hotelu w USA, w którym będziemy mogli się zatrzymać, jeżeli nie lecimy w odwiedziny do rodziny.city-948987_640

Podróż z Polski do kanady realizowana jest na różne sposoby. Jednym ze sposobów jest przejazd autokarem ze Stanów do kanady. Wówczas podróżujący lecą z Polski do jednego z głównych miast położonych w USA i po krótkim pobycie na terenie tego kraju, wykorzystanym na przykład na zwiedzanie lub złożenie wizyty rodzinie, wsiadają do zarezerwowanego wcześniej autokaru i ruszają w drogę do kanady. Innym sposobem na dotarcie do kanady jest wylot z Polski bezpośrednio do tego kraju. Taki lot organizowany jest w podobny sposób, jak lot do USA. Może nie jest tak często wybierany przez podróżnych, jak lot do USA, ale jest również bardzo popularny, dlatego musi być odpowiednio wcześniej zarezerwowany.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także dokonanie rezerwacji na lot w obie strony, nie tylko do kanady, ale też z powrotem. Dzięki temu koszt podróży może się okazać tańszy od zakładanego i nie będziemy musieli w czasie pobytu w kanadzie myśleć cały czas o zarezerwowaniu miejsca w samolocie na lot powrotny. Takie rozwiązanie sprawdza się głównie w przypadku wycieczki turystycznej i jakiegoś wyjazdu służbowego, bo w przypadku wyjazdu do rodziny nie zawsze udaje się przewidzieć wszystkie okoliczności i być może będziemy musieli zostać w kanadzie nieco dłużej, niż zakładaliśmy.