passengers-519011_640

Z zaświadczeniem medycznym lecimy samolotem

Na pokładzie samolotu znajdują się różni pasażerowie, od najmłodszych dzieci po osoby starsze. Niektóre z takich osób wymagają szczególniejszej opieki. Najmłodsze dzieci karmione są przez swoich rodziców specjalnego rodzaju jedzeniem i wszyscy starają się obchodzić z nimi w taki sposób, żeby niczego się nie wystraszyły. Nieco starsze dzieci lubią biegać najpierw po lotnisku, a potem chciałyby biegać po samym samolocie, dlatego trzeba na nie uważać, żeby się nie zgubiły lub nie oddaliły od rodziców z tego powodu, że coś je zaciekawiło. Niekiedy boją się w momencie samego startu i mocniej przeżywają momenty turbulencji, dlatego czasami przyjmują delikatne tabletki na rozluźnienie i spanie.

Natomiast bardziej odważne dzieci chcą poznawać kolejne zakątki samolotu i są zainteresowane wszystkim, co dzieje się na pokładzie, dlatego trzeba cały czas znajdować dla nich jakieś ciekawe zajęcia, żeby potrafiły usiedzieć w miejscu i nie przeszkadzały innym pasażerom. Dlatego podawane są im różne słodycze i przekąski oraz puszczane ich ulubione bajki i filmy, żeby były w stanie zająć się czymś na dłuższą chwilę. Również osoby starsze mogą mocno przeżywać sam fakt, że lecą samolotem i czuć się zagubione w czasie odprawy na lotnisku, dlatego najpierw obsługa lotniska, a potem stewardessy, powinny zwracać szczególną uwagę na takie osoby i cierpliwie odpowiadać na wszystkie ich pytania.
cabin-70165_640
Na pokładzie samolotu bardzo często znajdują się także osoby posiadające jakieś zaświadczenia medyczne. Mogą to być osoby niewidome lub głuche, a także w jakimś stopniu niepełnosprawne. Dobrze jest także posiadać przy sobie informację o takich chorobach, jak cukrzyca, choroby serca czy płuc oraz różne choroby neurologiczne. Dzięki temu obsługa samolotu będzie wiedziała, w jaki sposób powinna zareagować, jeżeli takie osoby gorzej poczują się w trakcie lotu zwłaszcza, jeżeli podróżują same. Najtrudniejszym dla nich momentem może być sam moment startu samolotu oraz jego lądowanie, kiedy nagle zmienia się ciśnienie, a samolot mocno wzbija się w przestworza lub podchodzi do lądowania.

Wówczas, osobom cierpiącym na różne choroby neurologiczne, trzeba będzie podać jakąś dodatkową tabletkę łagodzącą objawy choroby lub po prostu tlen. Podobnie jest z osobami zmagającymi się z różnymi chorobami serca czy płuc. Zawsze przed wylotem będą musiały zasięgnąć porady lekarza, który stwierdzi, czy będą one w stanie dobrze przejść lot samolotem. Jeżeli lekarz stwierdzi, że taki lot może być dla nich niebezpieczny, to wówczas powinny z niego zrezygnować.